Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne są w budownictwie uznanym rozwiązaniem od dziesiątek lat. Dobrze dobrane rolety zewnętrzne mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo, komfort i ekonomię Twojego mieszkania lub firmy.

Odpowiednio dobrane rolety zewnętrzne spełniają następujące funkcje:

Zabezpieczającą – rolety antywłamaniowe są dodatkowym zabezpieczeniem domu wysoce cenionym przez użytkowników i firmy ubezpieczeniowe. Jest to czynnik, który przekłada się na poczucie bezpieczeństwa, szczególnie, gdy okna są usytuowane na parterze lub łatwo dostępne z zewnątrz.

Izolacyjną – rolety zewnętrzne są doskonałym czynnikiem izolacyjnym, który doskonale sprawdza się zarówno przy niskich jak i wysokich temperaturach oraz w przy bardzo silnych podmuchach wiatru. Podczas letnich upałów przymknięta (lub zamknięta) roleta zewnętrzna tworzy wraz z oknem izolacyjną „poduszkę powietrzną”, która zapobiega zbytniemu nagrzewaniu się mieszkania.

Tłumiącą dźwięki – rolety zewnętrzne doskonale sprawdzają się na oknach, które skierowane są na ruchliwe ulice lub inne źródła uciążliwego hałasu. Dzięki nim, zdecydowanie obniżysz natężenie niechcianych dźwięków w Twoim domu.

Estetyczną – dobrze dobrane kolorystycznie rolety mogą stanowić zwieńczenie estetycznej kompozycji domu.

ROLETA NADSTAWNA TL1000

ROLETA NADSTAWNA TL1000<small><sup>®</sup></small>

Roleta nadstawna TL1000 jest montowana wraz z oknem wewnątrz wnęki (skrzynka skręcona z ramą okna). Rozwiązanie to można zastosować w sytuacji kiedy np. w nowo powstającym budynku planowana grubość ocieplenia jest zbyt mała żeby przykryć skrzynkę rolety zewnętrznej montowanej na nadprożu. Stronę zewnętrzną i wewnętrzną można zamaskować warstwą tynku lub ocieplenia. Dostęp serwisowy zapewnia klapa rewizyjna znajdująca się na wewnętrznej, dolnej części skrzynki.

ROLETA ZEWNĘTRZNA ST2000®

ROLETA ZEWNĘTRZNA ST2000<small><sup>®</sup></small>

System stosowany najczęściej w sytuacji kiedy nie mamy możliwości „ukrycia” skrzynki rolety zewnętrznej pod warstwą ocieplenia lub we wnęce poprzez zmniejszenie wysokości okna. Roleta ST2000 jest montowana do zewnętrznej części ramy okiennej lub na istniejącej elewacji.

ROLETA ZEWNĘTRZNA IT2000®

ROLETA ZEWNĘTRZNA IT2000<small><sup>®</sup></small>

Roleta „podtynkowa” montowana nad wnęką okienną. Skrzynka znajduje się na zewnątrz budynku, przygotowana tak aby można było ją ukryć w warstwie ocieplenia. Gwarancja świetnej izolacji termicznej oraz estetyki. Idealne rozwiązanie w nowo powstających budynkach!