Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne są w budownictwie uznanym rozwiązaniem od setek lat. Dobrze dobrane rolety zewnętrzne mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo, komfort i ekonomię Twojego mieszkania lub firmy.

Odpowiednio dobrane rolety zewnętrzne spełniają następujące funkcje:

Zabezpieczającą – rolety antywłamaniowe są dodatkowym zabezpieczeniem domu wysoce cenionym przez użytkowników i firmy ubezpieczeniowe. Jest to czynnik, który przekłada się na poczucie bezpieczeństwa, szczególnie, gdy okna są usytuowane na parterze lub łatwo dostępne z zewnątrz.

Izolacyjną – rolety zewnętrzne są doskonałym czynnikiem izolacyjnym, który doskonale sprawdza się zarówno przy niskich jak i wysokich temperaturach oraz w przy bardzo silnych podmuchach wiatru. Podczas letnich upałów przymknięta (lub zamknięta) roleta zewnętrzna tworzy wraz z oknem izolacyjną „poduszkę powietrzną”, która zapobiega zytniemu nagrzewaniu się mieszkania.
Zaś, w okresach bardzo niskich temperatur, używanie zewnętrznych rolet (szczgólnie w nocy) może przełożyć się na wymierne korzyści finansowe, ponieważ ciepło generowane przez ogrzewanie jest chronione przez dodatkową warstwę izolacyjną, jaką stanowią rolety, które dodatkowo są wiatroszczelne, co zapobiega ochładzaniu okien oraz przedostawaniu się zimnego wiatru do powierzchni okna.

Tłumiącą dźwięki – rolety zewnętrzne doskonale sprawdzają się na oknach, które skierowane są na ruchliwe ulice lub inne źródła uciążliwego hałasu. Dzięki nim, zdecydowanie obniżysz natężenie niechcianych dźwięków w Twoim domu, co z pewnością przełoży się na radość funkcjonowania w Twoim domu lub firmie.

Estetyczną – dobrze dobrane kolorystycznie rolety mogą stanowić zwieńczenie estetycznej kompozycji domu.

Odpowiednio dobrane rolety stanowią element zwiększający komfort użytkowania domu lub mieszkania oraz czynnik znacznie zwiększający bezpieczeństwo naszego dobytku, nie wspominając o możliwych korzyściach finansowych płynących z izolacyjnych właściwości rolet. Aby jak najlepiej wykorzystać właściwości rolet skonsultuj się z naszym przedstawicielem, który po dokonaniu analizy przedstawi Ci najbardziej korzystną ofertę w oparciu o dostępną na rynku ofertę oraz Twoje indywidualne potrzeby.